KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Anders Francker

Anders Francker (duński inżynier, typograf samouk) opublikował rodzinę bezszeryfowych fontów Francker™ w firmie Monotype w 2010r.

Jego doświadczenie w pracy i inżynierskie oko nie tylko dało mu możliwość stworzenia całej rodziny fontów, ale także pozwoliło ocenić ich estetyczną wartość. Anders Odpowiedział szczegółowo na pytanie, które dotyczyło wyboru swoich ulubionych krojów i stworzył na wyłączność w ofercie Linotype.com dwa pakiety fontów będące, jego zdaniem, nieodzownymi narzędziami typograficznymi.

Rodzina fontów Francker™ ma zarysy znaków oparte na czystych i prostych zasadach projektowania. Zaokrąglone elementy liter inspirowane są tzw. super elipsą (czyli krzywą Lamé). Jest to krzywa matematyczna, która jest tak jakby w połowie drogi między elipsą i prostokątem. Litery tekstowe wydają się nieco zmniejszone, znaki A, B, n i u nie mają ostrych zakończeń. Rodzina jest dostępna w dziewięciu odmianach grubościowych, od Extra Light do Extra Black. Doskonałym miejscem do zastosowania fontów Francker są systemy oznakowań i informacji, plakaty, czasopisma, reklamy lub logo; wszędzie tam, gdzie potrzebny jest ponadczasowy, nowoczesny wygląd znaków. Fonty Francker™ mają bogaty zestaw znaków, który zawiera wszystkie glify w specyfikacji W1G Linotype (World Glyph Set 1) w tym oczywiście znaki polskie. Dostępne cyfry o proporcjonalnych szerokościach (poprzez funkcje OpenType) są alternatywą dla domyślnego zestawu cyfr tebelarycznych o stałej szerokości.

Oto fonty, które są faworytami Andersa i które uznaje on za absolutnie niezbędne!

UWAGA - Oferta specjalna

Tylko do 26 lutego 2015 roku roku możesz kupić te dwa pakiety w fenomenalnej cenie po 39 EUR każdy - czyli oszczędzasz 312 EUR (albo 90%).

Wszystkie fonty zawierają znaki CE (w tym polskie) więc są od razu gotowe do użycia.

Zestaw Francker™ Selection 1 (Extra Light, Light, Semibold, Condensed Extra Light, Condensed Light, Condensed Semibold)

Anders Francker 1

 

Zestaw Francker™ Selection 2 (Regular, Medium, Bold, Condensed Regular, Condensed Medium, Condensed Bold)

Anders Francker 2

 

Kliknij tutaj aby przejść bezpośrednio do sklepu Linotype.com lub po prostu skontaktuj się z nami - dostarczymy Ci fonty e-mail'em.