KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Robert Besley zaprojektował krój Clarendon w Anglii około 1820 roku, krótko po tym jak pierwsze kroje typu egipcjanka zaczęły się pojawiać na rynku na fali popularności tematów związanych z odkryciami w starożytnym Egipcie. Teraz firma Monotype poszerzyła rodzinę fontów Clarendon - przywróconą do życia przez Hermanna Eidenbenz i Eduoarda Hoffmann w latach 60 ubiegłego wieku - do uniwersalnej wersji OpenType Pro.

 

Clarendon BT

 

Rodzina fontów Clarendon® jest nie tylko reprezentantem początku ery egipcjanek (czyli antykw linearnych szeryfowych z potężnymi, często belkowymi szeryfami) - jej nazwa stanowi określenie całej klasy egipcjanek angielskich - symbol historycznego znaczenia fontu. Dzięki silnym kontrastom w budowie znaków, wysokimi literami tekstowymi (x-height) i oczywiście masywnymi szeryfami font ten pozostaje bardzo popularnym przedstawicielem swojego gatunku. Mocne szeryfy ułatwiające czytanie, nawet w przypadku małych stopni pisma, sprawiają, że Clarendon może być wykorzystywany nie tylko do składu tytułów lecz także i dłuższych tekstów.

 

Clarendon BT

 

Obecnie rodzina fontów, dostępna w pięciu podstawowych odmianach + dwóch dodatkowych wersjach skondensowanych, została znacząco rozbudowana zgodnie ze specyfikacją fontów OpenType Pro. Największą zmianą, szczególne dla Klientów z naszego, centralnego rejonu Europy, jest wyposażenie fontów w pełen zestaw znaków akcentowych strony kodowej CE, zawierający znaki akcentowe Polski, Czech, Węgier, etc.

 

Clarendon BT

 

Wersja OpenType Pro została wzbogacona również o inne funkcje. Obecnie dostępne są ligatury, symbole walut, frakcje cyfr: górne i dolne. Jak zwykle w przypadku formatu OpenType Pro fonty tworzą przyjazny zestaw styli.

 

Clarendon BT

 

Teraz możesz wykorzystać wersję OpenType Pro aby tchnąć w swoje dotychczasowe projekty podmuch innych języków świata albo zaplanować ekspansję produktów na nieobsługiwane dotąd rynki. Oznacza to koniec kłopotów z przystosowaniem ksiąg wizualizacji na potrzeby naszego rynku. Nie czekaj i wykorzystaj poniższą ofertę już dziś!

 

Clarendon BT

 

UWAGA!

Tylko do 07 czerwca 2015 roku możesz kupić ten pakiet w fenomenalnej cenie 99 EUR - czyli oszczędzasz 100 EUR (-50%).

Wszystkie fonty zawierają znaki CE (w tym polskie) więc są od razu gotowe do użycia.

Zestaw Clarendon BT Complete Family Pack (Light, Roman, Bold, Heavy, Black, Condensed, Bold Condensed)

Clarendon BT Pro

 

Skontaktuj się z nami - dostarczymy Ci fonty e-mail'em.