KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Rameau

Rodzina fontów Rameau™ została zaprojektowana przez Sarę Lazarevic. Autorka rozpoczęła pracę od kursywy, której wzór zaczerpnęła z rękopisu opery “Les fêtes de l´hymen et de l´amour” dla której została skomponowana muzyka przez Jean-Philippe Rameau w 1747 roku w XVIII wieku. Partytura została opublikowana w formie odbitek z płyt miedzianych, które były ręcznie grawerowane, w przeciwieństwie do książek i innych publikacji, które drukowano w tamtych czasach z ruchomych czcionek ołowianych. W odmianach pochylonych kroju Rameau występuje wiele ligatur i są one typowe dla „stylu grawerskiego” tego okresu.

Rameau

Przykłady wybranych ligatur z rodziny Rameau™

 

Rameau

Fragment oryginalnego zapisu nutowego opery “Les fêtes de l´hymen et de l´amour”

 

Rameau

 

Rodzina Rameau wykazuje wiele harmonijnego rytmu związanego z oryginalnym rękopisem. Typowy dla krojów antykwy kontrast elementów składowych znaków dosłownie „bije w oczy”. Efekt ten jest wzmocniony przez zaznaczające się ostre zakończenia liter i wyraziste szeryfy wersalików.

 

Rameau

 

Te bardzo czytelne i stylowe fonty mogą być używane do tworzenia prac wysokiej jakości książek, zaproszeń, menu i wszystkich innych rodzajów tekstów - gdziekolwiek chcielibyśmy osiągnąć wdzięk i elegancję Francji XVIII wieku.

 

Rameau

Na górze - oryginalny zapis na partyturze - na dole ten sam tekst już jako font Rameau.

Poniżej możesz zobaczyć, jak w odpowiednim kontekście typograficznym staje się widoczny pełny efekt elegancji fontów Rameau. Przykłady te zostały przygotowane przez Sarę Lazarevic i oferują wgląd w potencjał zastosowań tej uroczej antykwy.

Rameau
Rameau
Rameau
Rameau
Rameau

 

Więcej pomysłów i przykładów użycia krojów z rodziny Rameau. Pobierz plik (PDF, 2,1 MB)

 

UWAGA - Oferta specjalna

Tylko do 30 października 2014 roku możesz kupić całą rodzinę Rameau za 39 EUR - czyli oszczędzasz 312 EUR (albo 88%)

Wszystkie fonty zawierają znaki CE (w tym polskie) więc jest to niesłychana gratka...
Kliknij poniżej aby przejść bezpośrednio do sklepu Linotype.

Rameau