KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Firma Dalton Maag zajmuje się tworzeniem krojów pism i logotypów od 1991 roku. W tym okresie następuje stały wzrost firmy, rozwój wiedzy i umiejętności, zwiększenie rozmiaru obsługiwanych projektów. Zwiększyła się także ilość pracowników - do dziesięciu profesjonalistów w trzech biurach w różnych częściach świata.

Główne biuro Dalton Maag znajduje się w Londynie, to tam, gdzie zaczęto wspomagać agencje reklamowe poprzez usługi projektowania logo i zapewniania rozwiązań typograficznych dla klientów tychże agencji. Obecnie większość prac projektowych i cała produkcja odbywa się w oddziale w Londynie - prowadzonym przez zespół projektantów i inżynierów.

Oddział Dalton Maag w Brazylii został otwarty w roku 2008. W tym rejonie firma w znacznym stopniu może przyczynić się do powstania opracowań brandingowych i projektów w Ameryce Południowej. Poza obsługą codziennych klientów kontaktujących się z biurem w Brazylii prowadzone są tam projekty o równie wysokich standardach w porównaniu do biura w Londynie, pozwalając na szybką odpowiedź na zapotrzebowanie tego ekscytującego rynku lokalnego.

Biuro Dalton Maag w Kairze zostało założone jesienią 2009 roku jako odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na wysoko-jakościową typografię fontów arabskich. Biuro jest odpowiedzialne za obsługę klientów na rynkach arabskich przy tworzeniu zarówno fontów na specjalne zamównienia jak i na wyłączność własnej biblioteki.

Dalton Maag szczyci się możliwością pomocy i zapewniania asysty grafikom w poszerzaniu ich umiejętności typograficznych. Z tego też powodu prowadzi praktyki dla studentów i staże dla adeptów projektowania już od szeregu lat. Niektórzy z dawnych praktykantów stali się znanymi projektantami a ich własnoręcznie zaprojektowane rodziny krojów pism odniosły sukces.