KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Tilde Localized Font Collection
Katalog przedstawia ponad 500 fontów pochodzących ze zbiorów firmy Bitstream opracowanych językowo przez łotewską firmę Tilde. Dodatkowo, poza przygotowaniem strony kodowej Central European oraz Baltic do wielu fontów zaprojektowano odmiany w Cyrylicy umożlwiąc „ekspansję” gotowych już projektów do krajów korzystających ze znaków tej strony kodowej. Każdy krój reprezentowany jest przeglądowym zbiorem znaków akcentowanych.
Sekcja CE   Sekcja Cyrillic
 
FontBureau One-Line Type Specimen
Zupełnie nowa, trzecia wersja poręcznego „jednoliniowego” katalogu. Jest to najszybszy sposób na zapoznanie się z całą kolekcją 1385 odmian fontów firmy Font Bureau. Pojedyncza linijka w katalogu prezentuje jedną odmianę dla łatwiejszego porównania grubości, szerokości, pojemności linii tekstu oraz wrażeń estetycznych.
Katalog
 
David Berlow Type Specimen
Katalog przedstawia bogatą kolekcję krojów autorstwa Davida Berlow’a - współzałożyciela firmy Font Bureau. Ta robiąca wrażenie broszura jest ukoronowaniem otrzymania przez autora nagrody Typography Award przyznawanej przez Society of Typographic Aficionados (SoTA) w 2007 roku. Kroje są zaprezentowane na kartach katalogu w każdej odmianie dla łatwiejszego porównania grubości, szerokości, pojemności linii tekstu oraz wrażeń estetycznych.
Katalog
 
The Monotype Library
Jeden z trzech katalogów z kolekcji fontów OpenType firmy Monotype Imaging. Kompaktowy i poręczny. Przejrzyście złożony z podziałem na typy fontów (Sans Serif, Serif, Display, Display Scripts, Images ans Symbols). Każda odmiana reprazentowana jest przykładem w 3 wierszach. Dodatkowo zaawansowane funkcje typograficzne oznaczone są za pomocą wyraźnych ikon. Wstęp w 4 językach (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański).
Katalog
 
Typeface Catalog A-Z OpenType
Zgromadzone w jednym miejscu fonty OpenType z kolekcji Monotype, Linotype i ITC. Katalog wydrukowany na kremowym „chropowatym” papierze z tłoczoną okładką jest miłą dla oka pozycją i wygodną do przeglądania pozycją typofilską. Jest to po prostu nowa „Biblia Typografii”. Rodziny fontów pogrupowano w siedmiu kategoriach: Sans Serif, Serif, Script i Brush, Decorative i Display, Uncial i Blackletter, Pi i Symbol, Central European i Non-Latin. Szczegółowy wstęp oraz informacje dotyczące zawartość znaków w poszczególnych formatach w 3 językach (angielski, francuski, niemiecki).

Poniżej można pobrać przykładowe fragmenty różnych sekcji katalogu:
Serif   CE   Greek   Script   Arabic   Pi fonts

W związku z wciąż dużym zainteresowaniem i wyczerpaniem nakładu drukowanego, firma Linotype udostępniła cały katalog do pobrania w postaci pliku pdf. Pobierz Katalog A-Z w jednym pliku (80 Mb).

PS.
Jakbyś jednak preferował zapach druku i ciężar papieru my wciąż posiadamy ten katalog w wersji drukowanej!